14.06.2014 | Jan Salajka

Plzeňský výběr zvrátil nepříznivé skóre a porazil Jihočechy

Hokejbalisté z Plzeňského kraje nevstoupili do zápasu s Jihočechy nejlépe, avšak dokázali držet po celý zápas se soupeřem krok. V druhé polovině navíc vstřelili dvě důležité branky, čímč otočili průběh ve svůj prospěch, a připsali si první body.

Zápas č. 5   •   A   •   so 14.6.2014   •   12:40   •   Rozpis a výsledky
Jihočeský kraj 2:3Plzeňský kraj
(2:1, 0:2)
Brož – Hromada, Janoušek, Jurka, Košátko, Mazanec, Toman, Vinter – Braun, Čížek, Duchoň, Hora, Kadlec, Laurinc, Nebor, Rychlík, VochozkaKořínek (Hrubý) – Košňar, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Šůcha, Ulč – Bočan, Hruška, Hurt, Hýbl, Langmajer, Mutínský, Poláček, Sláma, Šmídl, Tarantík, Vild, Vlasák
Branky a asistence: 1. Rychlík (Kadlec), 8. Hora (Šuhaj) – 3. Šmídl (Vlasák), 14. Kovařík (Hurt, Sláma), 23. Vlasák (Hýbl)
Střely: 13:10 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Fiala - Výšek.
Online přenos na onlajny.cz

Reportáž

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji Jihočeši. Již během první minuty se k míčku dostal Miroslav Rychlík, který prolétl soupeřovou obranou jako vítr a následně přesnou střelou propálil gólmana soupeře. Plzeňští ale rychle odpověděli, jen po dvou minutách hry Pavel Šmíd uplatnil svůj důraz v brankovišti a procedil míček až do za brankovou čáru. Jihočeši si vzali vedení ještě v první polovině zpět, když se prosadil Ondřej Hora.

Druhá půle zápasu ale patřila soupeři. Nejprve Martin Kovařík dostal míček od Slámy a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnaný zápas byl rozhodnut až ve své závěrečné fázi, kdy se Dominik Vlasák dostal před branku a vystřelil. Jeho ránu brankář ztlumil, ale gólové radosti výběru Plzeňského kraje již zabránil nedokázal. Následná hra bez brankáře již změnu skóre nezpůsobila a Plzeňští zvítězili.

Autor: Jan Salajka

Ohlasy

Vít Čapek (trenér Jihočeského kraje): Tohle utkání jsme prohráli nešťastně, byly jsme po celou dobu utkání lepší, ale neproměněné šance nás stály vítězství. Od předchozího zápasu jsme se zlepšili, a tohle byl daleko lepší zápas. My jsme poskládali hlavně mladý tým a s výkony hráčů jsme zatím naprosto spokojeni.

Miroslava Ottová (vedoucí mužstva Plzeňského kraje): Bylo výborné, že se nám podařilo zvrátit průběh utkání. My míváme začátky slabší, takže i když jsme dostali brzy gól, tak jsem věřila, že to obrátíme. Navíc jsme do utkání postavili brankáře, který toho moc neodchytal. Kluci mu ale pomohli a navíc i on se s postupujícím průběhem utkání zvedl a podal velmi dobrý výkon. V závěru jsme sice byli pod tlakem, protože na klucích již byla poznat únava. Zároveň jsme stáhli hru na dvě pětky, naštěstí jsme ale odolali.

Fotografie ze zápasu

FOTOGALERIE

Informace o turnaji  |   Týmy  |   Rozpis zápasů  |   Doprovodný program  |   Partneři  |