16.06.2014 | Jan Salajka

Mrzí mě, že někteří neměli chuť reprezentovat, říká kouč vítězného Plzeňského kraje

Vítězem Poháru hlavního města Prahy se stal výběr složený z hráčů Plzeňského kraje. Ten prošel turnajem bez ztráty jediného bodu, celkem navíc inkasoval pouhé tři branky. „Samozřejmě jsme nadšení, ale ani ostatní týmy nemají důvod být zklamané,“ řekl krátce po konci finále trenér Libor Hrubý.

Mrzí mě, že někteří neměli chuť reprezentovat, říká kouč vítězného Plzeňského kraje
 
 
 
 
 
 

Ve finále turnaje jste se utkali s výběrem do čtrnácti let. Probíhal zápas dle očekávání?
Výběr do čtrnácti let ukázal, že má velkou sílu. Nám se ale podařilo zvládnout zápas po taktické stránce. Kluci dodržovali přesně to, co měli. Hráli jsme jednoduše bez zbytečných složitostí se zajištěným středním pásmem a dařilo se nám střílet góly.

Jak jste vnímal rozpoložení týmu během celého turnaje?
Projevilo se, že tým má obrovskou sílu uvnitř. Kluci vytvořili mezi sebou dobrou partu, a přestože jsme občas prohrávali, trpělivostí a kolektivním výkonem jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Během turnaje jste inkasovali pouhé tři branky. Byla to právě defenziva, na které jste stavěli svou hru?
Myslím si, že to bylo právě kolektivním výkonem, který jsme podali. Útočníci pomáhali obraně vracením se, obránci odváděli dobrou práci a oba dva gólmani rovněž podávali slušný výkon. Brankáře známe dlouhodobě, takže jsme jim věřili. Očekávali jsme od nich přesně ty výkony, které podali. A stálo při nich i štěstí, což je u na tomto postu důležité.

Jakým způsobem jste dával dohromady tento tým?
Tým se skládal na základě doporučení od ostatních trenérů, s kterými jsme hráli soutěž. Uspořádaly se čtyři přípravné tréninky a navíc jeden zápas. Trochu mě mrzí, že na některých nebyla vidět velká chuť reprezentovat, ale ti, co jí projevili, přijeli a ukázalo se, že to byla dobrá volba.

Složení pětek jsme dotvářeli za pochodu a nakonec si myslím, že se nám podařilo najít optimální uspořádání. Do hry zasáhli všichni hráči, když se jednomu útoku na druhý nedařilo, zkusili jsme nasadit jiný a ten se prosadil.

Jak hodnotíte rozhodčí, na které byla čas od času slyšet velká kritika?
Rozhodčí byli pod obrovským tlakem, čímž to pro ně bylo těžké. Pravda je, že ani my jsme se občas neubránili emocím, ale když si to pak člověk projde hlavou, záhy změní názor. Ve způsobu posuzovaní nebyly zásadní potíže. Musím rozhodčím vystřihnout poklonu, protože jejich práce si často neumíme vážit. Myslím, že je to velká škoda.

Byl jste spokojen celkově s organizací turnaje?
Nenastal žádný problém. Vše, co jsme potřebovali, jsme měli k dispozici. Výhrou na turnaji jsme samozřejmě nadšeni, ale myslím si, že ani ostatní týmy nemají důvod ke zklamání.

 
Aktuality

15.6. | Konečné pořadí
Titul vyhráli hráči Plzeňského kraje, reprezentace skončila druhá.
1. Plzeňský kraj
2. Reprezentace U14
3. Praha
4. Moravskoslezský kraj
5. Pardubický kraj
6. Středočeský kraj
7. Jihočeský kraj
8. Ústecký kraj

 

31.5. | Rozpis je již znám!
Rozlosování a rozpis zápasů turnaje Pohár hlavního města Prahy, který se uskuteční 14. a 15. června 2014, je již zveřejněn!

 
 
 
 
FOTOGALERIE

Informace o turnaji  |   Týmy  |   Rozpis zápasů  |   Doprovodný program  |   Partneři  |  

© 2013 eSports.cz, s.r.o.  |  RSS |  Nastavení cookies