15.06.2014 | Dominik Rejthar

Reprezentace U14 se po skvělém obratu dostala do finále

Reprezentační výběr U14 sice nejdříve prohrával s týmem Prahy, ale reprezentace na konci druhého poločasu zapnula na plné obrátky a rychlými dvěma góly uzemnila svého protivníka, kterému se tak náhle rozplynul finálový sen.

Zápas č. 14   •   SE2   •   ne 15.6.2014   •   10:00   •   Rozpis a výsledky
Praha 1:2Reprezentace U14
(0:0, 1:2)
Dušák (Štoural) – Šimon Kořínek, Štěpán Kořínek, Kyclt, Macek, Pátek, Polesný – Barták, Brabec, Čejka, Foltán, Jachek, Jirec, Kolář, Matoušek, Maxa, ZytaNovotný (Šuhaj) – Bertha, Foniok, Kamenář, Kaňák, Malecha, Šimek Jakub, Šneberk, Tobiáš, Toman, Zeman – Augustin, Beran, Hájek, Lux, Novák, Novotný, Pichler, Procházka, Rakovský J., Rakovský M., Šimek Jakub, Tichý, Vaniš, Votípka, Zdrůbecký
Branky a asistence: 7. Čejka – 22. Zdrůbecký (Malecha), 24. J. Šimek I. (Tobiaš)
Střely: 11:17 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Dubský - Vrba.
Online přenos na onlajny.cz

Reportáž

Úvod klíčového semifinálového utkání byl od začátku velmi opatrný a vyrovnaný. V první vážnější a gólové příležitosti se objevil až v 6. minutě útočník U14 Procházka, ale gólman Dušák proti jeho pěkné střele stejně dobře zasáhl. Následně se do hry začala dostávat více Praha, ale ani tak diváci v prvním poločase žádnou vstřelenou branku neviděli.

Hned po pauze se dopředu vrhl reprezentační výběr a nechybělo mnoho, aby se on dostal do vedení. Jaroslav Procházka dostal míček před branku a jen mu stačilo překonat ležícího gólmana Dušáka, ale nepochopitelně bekhendem minul. Praha naopak první hrubici soupeře využila a dostala se do vedení. Jan Čejka, jeden z nejmladších hráčů na turnaji, potvrdil svojí schopnost dávat důležité branky a v samostatném úniku překonal parádní kličkou gólmana Novotného. Reprezentace se ale ještě vzchopila a necelé dvě minuty před koncem duelu vyrovnala na 1:1 zásluhou Václava Zdrůbeckého.

To ale nebylo od U14 vše. V poslední minutě řádné hrací doby Nicholas Kaňák nahodil míček na branku a gólman Dušák ho vyrazil pouze zpátky k útočníkovi reprezentačního výběru, který to zkusil znovu a tentokrát již uspěl. Reprezentace U14 se tak díky parádnímu obratu dostala až do finále celého turnaje.

Autor: Dominik Rejthar

Ohlasy

Ondřej Novák (trenér Prahy): Prohra se nám hůř vstřebává, protože jsme dlouho vedli 1:0. Přišli jsme o vedení až tři minuty před koncem utkání, a to nás srazilo. Soupeř byl hodně důrazný a běhavý, takže Reprezentace vyhrála zaslouženě. Nicméně jsme si v kabině řekli chyby, které se nesmí v dalším zápase opakovat. Zápas o třetí místo chceme vyhrát a ukořistit před vlastními fanoušky bronz.

Václav Jirkovský (asistent trenéra výběru ČR): Kluci dnes dodrželi vše, co jsme si řekli. Od začátku bylo vidět, že to bude vyrovnané. Nemohu říct, že by jedna ze stran měla vyloženě navrch. Přišel nešťastný gól soupeře, na který jsme ale dokázali reagovat svou trpělivostí. V závěru jsme pak ještě zvýšili, power-play jsme si už zkušeně pohlídali a v zápase dle mého zasloušeně zvítězili.

Fotografie ze zápasu

FOTOGALERIE

Informace o turnaji  |   Týmy  |   Rozpis zápasů  |   Doprovodný program  |   Partneři  |